Dziwnów z lotu ptakaDziwnów to niewielkie miasto turystyczne na płn./zach. brzegu morskim w województwie zachodniopomorskim. Najwcześniejsze, wzmianki na piśmie o Dziwnowie pochodzą z połowy XIII wieku. Dziwnów usytuowany jest w części na wschodnim skraju wyspy Wolin, i w części na Mierzei rzeki Dziwny. Obie części miejscowości łączy zwodzony most wybudowany na Dziwnej. Od południowej strony miejscowość otaczają Zatoka Wrzosowska i Zalew Kamieński, które są częścią rzeki Dziwna. Sama rzeka natomiast łączy Dziwnów z Zalewem Szczecińskim.

W zachodniej części miejscowości leży jezioro Martwa Dziwna, które jest pozostałością dawnego ujścia rzeki Dziwny i wespół z przyległymi terenami przynależy do tzw. użytków ekologicznych. Znajdują w nim schronienie przeróżne gatunki ptaków, zarówno wędrownych jak i osiadłych.

Dziwnów wczasy nad morzem

W Dziwnowie zostało wyznaczone nadmorskie kąpielisko długie na 800 m., natomiast równolegle do plaży, na grzbiecie wydm wybudowano nowoczesną promenadę, po której można spacerować albo odpoczywać w miłym sąsiedztwie roślinności porastającej wydmy. Na plażę wiodą liczne przejścia, przy których ustawione są sanitariaty. Na plaży na turystów czekają przeróżne atrakcje: przyjemny, miałki piasek, morskie przejażdżki na bananie, skutery wodne, a dla maluchów nadmuchiwane zamki oraz zjeżdżalnia wodna.

Ze względu na różnorodność obszarów wodnych – Bałtyk, zalew i rzeka – Dziwnów to znakomite miejsce do uprawiania sportów wodnych. Z tej samej przyczyny jest to nader atrakcyjne miejsce dla wędkarzy. Można tu złapać takie gatunki ryb jak na przykład: leszcz, okoń, szczupak, lin czy sandacz i łosoś. Dziwnów to także port rybacki i morski oraz marina na około dwadzieścia jachtów. W wakacje z nabrzeża pasażerskiego zabierają turystów stylizowane na stare, pirackie, stateczki wycieczkowe w wycieczki po Bałtyku bądź po Zalewie Kamieńskim i do Kamienia Pomorskiego. Ciekawą atrakcją dla wszystkich korzystających z rejsu po morzu jest moment przepływania pod zwodzonym mostem. W okolicach portu urlopowicz z łatwością znajdzie miejsce w jakim będzie mógł uraczyć się świeżo złowioną rybką.

Szukasz noclegu w Dziwnowie? sprawdź ofertę na stronie: www.dziwnow.com.pl/noclegi/wszystkie