Pobierowo - nadmorska plażaJeśli ktoś szuka naprawdę ładnej plaży, pragnie odpoczywać wśród sosnowego lasu, daleko od wielkich miast – Pobierowo będzie znakomitym wyborem. Pobierowo swoją wypoczynkową karierę zapoczątkowało na początku XX stulecia, gdy rozpoczęto sprzedaż leśnych działek pod budowę domków wypoczynkowych. Do rozpoczęcia Drugiej Wojny Światowej powstało na tych terenach ok tysiąc budynków. Było tu jedno z najpopularniejszych miejscowości sezonowego odpoczynku mieszkańców Berlina. Zbudowano nawet sieć połączeń autobusowych z Berlinem z tego powodu.

Pobierowo to nie jedynie śliczna, lecz też regularnie sprzątana plaża. Sceptyków może przekona o tym certyfikat Błękitna Flaga, który przyznawany jest wyłącznie tym obiektom, jakie spełniają rygorystyczne zasady czystości, gospodarki ściekowej, jak również otoczenia kąpieliska. Pobierowo było jedną z pierwszych miejscowości nadbałtyckich, które otrzymały certyfikat Błękitnej Flagi. Aby dotrzeć na plażę, trzeba przespacerować się rosnącym prawie wszędzie lasem. Główne przejście wiodące na plażę nie jest strome i pokonanie go nie powinno być problemem dla letników. Jedną z bardziej interesujących atrakcji, wspomaganą przez lokalne władze gminne, jest Akademia Słońca. To zajęcia pokazujące, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Rozmaite zajęcia sportowe i rekreacyjne przeznaczone są dla ludzi w każdym wieku. Na potrzeby Akademii Słońca wyodrębniono fragment pobierowskiej plaży, gdzie zorganizowano miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz boiska. Na specjalnie postawionej platformie, przez cały dzień, pod okiem instruktora można ćwiczyć, tańczyć lub medytować. Dodatkowo Pobierowo położone jest praktycznie pośród sosnowego lasu co zapewnia szczególny mikroklimat.

Ciche i sielskie poza sezonem letnim Pobierowo, wraz z początkiem wakacji zmienia się w prężny kurort. Wówczas, by zaspokoić wymagania przyjeżdżających tutaj tłumnie letników, w Pobierowie sprawnie pojawiają się stragany, sklepiki, bary i centra rozrywki; a zamknięte przez większość roku kawiarnie i restauracje rozpoczynają „sezon”. Także baza noclegów, na którą składają się rozmaitego typu ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz domy wczasowe, przeważnie działa w sezonie późnowiosennym i letnim, choć z każdym rokiem przybywa też obiektów całorocznych, oferujących noclegi w Pobierowie przez dwanaście miesięcy w roku.