Wrzosowo nad zalewem Kamieńskim - w głębiNa wschodnich brzegach Zatoki Wrzosowskiej leży niewielka miejscowość – Wrzosowo – ok 2 km od Dziwnówka. Wrzosowo to cicha, spokojna wioska, która jest odrobinę oddalona od Bałtyku – odległość ta wynosi od 2 do 4 km. Niemniej jednak za sprawą drogi nr 107 i biegnącej przez wieś ścieżki dla rowerów z łatwością trafimy do piaszczystej plaży w sąsiednim Dziwnówku. Dodatkowo, przy ścieżce rowerowej postawiono ławeczki, więc wczasowicze, którzy podróżują nad Bałtyk trasą rowerem czy piechotą mogą na nich odpocząć.

Wrzosowo to także miejsce, gdzie wypoczniemy w siodle. Okoliczne gospodarstwa agroturystyczne oferują naukę hippiki. Zaawansowani jeźdźcy mają okazję wybrania się na przejażdżkę po sąsiedztwie lub uczestniczyć w rajdzie na przykład nad Zalew Kamieński. Dla tych, którzy nie całkiem dobrze czują się na koniu gospodarstwa oferują przejażdżki bryczką.

Wielbicieli historii ucieszy zabytkowy dworek z XIX w. z dworskim parkiem, we wsi jest również zabytkowy dom z poł. XIX wieku. Kolejny pozytyw Wrzosowa to otoczenie zalewu – można na nim uprawiać sporty wodne – w Dziwnówku funkcjonują przykładowo szkoły słynnego w ostatnim czasie windsurfingu – czy wędkować. Rozważając noclegi nad morzem warto wybrać Wrzosowo. Działa w tym miejscu sporo domów wczasowych, agroturystyk proponujących pokoje i kwatery, a opłata powinna być niższa niż w ościennym Dziwnówku.