Międzyzdroje

Międzyzdroje

Jadąc wzdłuż wybrzeża z Dziwnówka na zachód, dojedziemy do Międzyzdrojów, oddalonych od Dziwnówka o ok. 30 km. Międzyzdroje to znane uzdrowisko i wczasowisko polskiego wybrzeża. Szerokie, piaszczyste plaże i wspaniały mikroklimat zachęcają do kąpieli morskich oraz słonecznych. Molo, nadmorska promenada, plaża, park, lasy Wolińskiego Parku Narodowego oraz piękne krajobrazy stwarzają tu wyjątkowy, letniskowy klimat.

Jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

PLAŻA

Czysta, szeroka, piaszczysta plaża, przy której znajduje się wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Warto dodać, że woda w Bałtyku, w tej części, jest wyjątkowo ciepła. Jeśli pójdziemy trochę dalej w kierunku wschodnim - wybrzeże zaczyna się podnosić i powstaje słynny na wyspie Wolin klif.

MOLO

Obecne molo w Międzyzdrojach ma 395 metrów długości i zakończone jest przystanią dla turystycznych statków. Roztacza się z niego wspaniały widok na morze, plażę oraz na woliński klif. Wejście na molo jest bezpłatne.

PROMENADA NADMORSKA

To serce każdego nadmorskiego kurortu. Promenada ta biegnie równolegle do brzegu morskiego. Jest to miejsce spacerów, przy którym ulokowanych jest wiele punktów gastronomicznych i sklepików z pamiątkami. Promenada przebiega w okolicy Parku Zdrojowego i tutejszego amfiteatru, a wzdłuż niej stoją zabytkowe, pięknie utrzymane pensjonaty.

ALEJA GWIAZD

Jest to miejsce, w którym możesz zobaczyć ponad 100 odcisków dłoni artystów, które są uwiecznione w brązie. Znajdują się tu również pomniki, upamiętniające wielkie postacie kina i teatru. Jest to jedna z najbardziej popularnych atrakcji miasta. Zlokalizowana jest przy hotelu Vienna House Amber Baltic.

MUZEUM PRZYRODNICZE WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO (ul. Niepodległości 3 a, tel. 913 280 727)

Jest to idealne miejsce na spędzenie, w ciekawy i edukacyjny sposób, wolnego czasu z rodziną. Tutaj ekspozycje obrazują różnorodność Wolińskiego Parku Narodowego. Można tu przyjrzeć się charakterystycznym dla tego obszaru ekosystemom oraz specyficznym dla nich przedstawicielom fauny. 

Godziny zwiedzania:

  • od maja do 30 września: codziennie, z wyjątkiem poniedziałków, 09.00 - 17.00,
  • od października do 30 kwietnia: codziennie, z wyjątkiem niedzieli i poniedziałków, 09.00 do 15.00.
Bilet normalny - 8 zł
Bilet grupowy - 7 zł
Bilet ulgowy - 6 zł
Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00