Sporty wodne

Sporty wodne

W Dziwnowie i Dziwnówku panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Sprzyja temu mnogość różnorodnych akwenów wodnych: oprócz morskich fal, zaprasza wszystkich wodniaków również Zalew Kamieński i Cieśnina Dziwna. Dziwnowski port oraz Marina na brzegu Dziwnej umożliwiają cumowanie wielu jachtów różnej wielkości, a także innych jednostek pływających. Wzdłuż brzegów Zalewu Kamieńskiego znajdują się też inne przystanie, m.in. niedawno pięknie wyremontowany pirs w Międzywodziu.

Jakie atrakcje wodne czekają tu na Ciebie?

  • Dziwnów i Dziwnówek sprzyjają również kajakarstwu. Sprzęt można wypożyczyć w obu tych miejscowościach, a także w sąsiednim Międzywodziu. Kajakiem można pływać po jeziorze Martwa Dziwna, Zalewie Kamieńskim, rzece Dziwnej.
  • Dziwnowskie akweny wodne przyciągają też miłośników coraz bardziej popularnego w Polsce pływania na desce. Na wodach Zatoki Wrzosowskiej i Zalewu Kamieńskiego często widać windsurferów (deska z żaglem) i kitesurferów (deska i latawiec), a także amatorów Stand Up Paddle.
  • Na wodach Zalewu Kamieńskiego i na morzu można też jeździć na nartach wodnych i uprawiać wakeboarding.
  • Tych, którzy lubią wycieczki wodne, w Dziwnowie i Dziwnówku zapraszają statki wycieczkowe, motorówki, katamarany i inne
  • Prócz tego na zalewie można popływać na rowerach wodnych, a nad morzem często się widzi płynące za pędzącymi motorówkami lub skuterami tzw. "banany".

Ostatnia aktualizacja - listopad 2023 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.dziwnowek.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00